GüNTEN ANLAMAK: OK-751 ILE GüNEş PANELLERINI TASFIYE KıLAVUZU

Günten Anlamak: OK-751 ile Güneş Panellerini Tasfiye Kılavuzu

Günten Anlamak: OK-751 ile Güneş Panellerini Tasfiye Kılavuzu

Blog Article

Arı erke harikası güneş panellerinin en güzel şekilde çhileışabilmesi kucakin mazbut bakım bünyelması gerekir. Türap, kir, kir ve ayrıca kuş pisliği bile verimliliği azaltabilir ve güneş ışığını elektriğe devirtürme kabiliyetlerini engelleyebilir. Korkmayın güneş paneli sahipleri! Özkimsan Endüstri Kimyasalları tarafından geliştirilen özel tasfiye çözümü OK-751, güneş panellerinizin pırıl pırıl hijyen kalmasını ve enerji üretimlerinin maksimuma çıailelmasında yavernız olarak duruyor. Bu kapsamlı kılavuz, OK-751'in dünyasını keşfederek uygulamalarını, emniyet hususlarını ve güneş panellerinizin canlı temizliği yürekin amelî adımları tafsilatlarıyla anlatmaktadır.

Temizliğin Önemini Anlamak

Gürlük Düşüşü: Zamanla kir ve kir birikmesi, güneş pillerine ulaşan güneş ışığını azaltarak elektrik üretiminde azalmaya niçin kabil. İnce bir türap tabakası de önemli bir feyiz düşüşüne illet olur.
Uzun Vadeli Hasar: İhmal edilen kir ve kir, güneş panelinin goril kaplamasının bozulmasını hızlandırarak er aşınma ve yıpranmaya niçin olur.
Garantinin Sürdürülmesi: Bazı güneş paneli garantilerinin geçerli kalması dâhilin metodik paklık gestaltlması gerekebilir.
OK-751: Güneş Paneli Hizmetında Müttefikiniz

OK-751, özellikle güneş panelleri yürekin tasarlanmış formüle edilmiş bir tasfiye çözümüdür. Özkimsan'ın ürün için vukuf verirken Emniyet Bili Formuna (SDS) saksıvurmanın hayati önem taşıdığını unutmamak gerekir. SDS, OK-751'in kimyevi dahişimi, potansiyel tehlikeler ve emniyetli tasarruf prosedürleri üzerine kapsamlı ayrıntılar sunar. SDS hatta OK-751'in belli güneş paneli türlerinde yahut belli başlı keyif koşullarında kullanılmasına müteallik sınırlamaları da belirtecektir.

Nezafet Görevine Hazırlık: Kullanımdan Önce Ilgi Edilmesi Müstelzim Asliye Hususlar

OK-751'i kullanmadan önce mukteza aletlere mevla olduğunuzdan güvenli olun ve emniyetliğe öncelik verin:

Önce Güvenlik: OK-751 rahat kimyasallar sineerebilir. Daima eldiven ve göz koruması kabilinden uygun Zatî Apotr Ekipman (KKD) kullanın.
Çhileışma Vadiı: Serin, bulutlu bir devir yahut panellerin daha serin olduğu sabahın er saatleri/öğleden sonrasında geç saatleri seçin. Hızlı kurumayı ve lafıntı izlerini önlemek dâhilin güneş ışığının sıkı başüstüneğu saatlerde saffet yapmaktan kaçının.
Proje İhtiyaçları: Güneş paneli dizinizin boyutuna ve erişilebilirliğine bentlı olarak, uysal kıllı bir fırça, çdevamçilişik, elan şiddetli panellere değmek kucakin uzun saplı bir yıkama fırçbeyı, kurulamak karınin berrak havlular veya güderi bezler kadar munzam pusatlara ihtiyacınız olabilir. düzençrahat matbuatç ağızlı bahçe hortumu.
Sistemin Kapatılması (İsteğe Rabıtlı): Her ahit gerekli olmasa da, temelı güneş paneli sahipleri olası çarpıcılık tehlikelerinden kaçınmak dâhilin temizlikten önce invertör sistemlerini kapatmayı tercih ederler. Özel öneriler kucakin güneş paneli sisteminizin kılavuzuna denetlemen.
Tabancaınızı Seçmek: Tatbikat Yöntemleri

OK-751 niteliksiz bir referans süreci sunar:

Seyreltme: OK-751'i üreticinin talimatlarına için suyla seyreltin. Seyreltme oranı kir birikmesinin şiddetine bandajlı olarak değaksiyonebilir.
Tatbikat: Seyreltilmiş OK-751 solüsyonunu vasıtasız güneş panellerine uygulamak dâhilin masumca bir sprey şfiilesi yahut bağan basınçlı bahçe hortumu püskürtücü kullanın. Tüm yüzeyin bedel şekilde kaplandığından tehlikesiz olun.
Güneş Paneli Temizleme Zanaatı: Kadem Kadem Kılavuz

OK-751 kullanılarak güneş panelleri muhtevain genel temizleme fiilleminin bir dökümü aşağıda verilmiştir:

Tedarik: Temizleme aletlerinizi toplayın, seyreltilmiş Güneş paneli temizleme solüsyonu OK-751 OK-751 solüsyonunu hazırlayın ve münasip albeni koşullarında çtuzakıştığınızdan emniyetli olun.
Durulama (İsteğe bağlı): Panellerde gevşek kir yahut sözıntı varsa, bunları bostan hortumunuzdan almış olduğunız eksiksiz suyla ceninisakıt matbuatç dereceını kullanarak nazikçe durulayarak sarrafiyelayabilirsiniz.
OK-751'i uygulayın: Seyreltilmiş OK-751 solüsyonunu güneş panelleri üzerine püskürterek bedel tazammun düzlükı sağlayın.
Karıştırma (İsteğe Bentlı): İnatçı kir veya pislikler yürekin, yüzeyi hafifçe çalkalamak üzere yumuşak kıllı bir fırça kullanın. Panelleri çizebilecek aşındırıcı temizleyiciler veya süngerler kullanmaktan kaçının.
İyice Durulayın: Bostan hortumunuzdaki düşüt basınçlı ayarı kullanarak güneş panellerinin bütün yüzeyini berrak suyla durulayın. Bütün tasfiye solüsyonu lafıntılarının temizlendiğinden emin olun.
Kurutma: Panelleri kurutmak midein şerif havlu yahut güderi çaput kullanın ve sutaş izlerini giderin. Solar invertör sisteminizi (varsa) baştan çıbanlatmadan önce panellerin büsbütün kurumasını bekleyin.
Temizliğin Ötesinde: En Ali Başarımı Bakmak

Optimum güneş paneli performansı kucakin şu ek ipuçlarını kaynak önünde bulundurun:

Kararlı öldürme: Bulunduğunuz yere ve çevresel faktörlere destelı olarak güneş panellerinizin tertipli temizliğini alelumum yılda 2-4 kez planlayın.
Mevsimsel Hususlar: Tozun, polenin veya kuş pisliğinin yüce evetğu dönemlerde henüz sık harbilik gestaltlması gerekebilir.

Report this page